המקצוע – מלגזן

Comments Off by
7 בדצמבר 2016

מי יכול/ה להיות מלגזן/ית
בשוק העבודה יש דרישה למקצוע של מלגזן. על מנת להיות מלגזן יש צורך ברישיון לרכב פרטי 02 או רישיון לטרקטור01. המלגזה היא כלי רכב, ולכן מלגזן מחויב להיות בעל רישיון מלגזה על מנת שיוכל לנהוג בה. את הרישיון של מלגזן עבור שימוש במלגזה ניתן להוציא החל מגיל 18 בלבד. בהמשך, מלגזן יעבור קורס רענון לפחות פעם בשנה.

כיצד להיות מלגזן
מלגזן עובר קורס על מנת להוציא רישיון מלגזה. הקורס מורכב משני חלקים – עיוני ומעשי.
בסיום הקורס וקבלת הרישיון כל מלגזן יוכל לעבוד במגזר החקלאי או במגזר התעשייתי- מסחרי.

העבודה בתור מלגזן
העבודה בתור מלגזן היא עבודה מאתגרת ומצריכה גילוי אחריות רבה בתפעול המלגזה.
במהלך העבודה על המלגזה, יוכל המלגזן להתקדם ולעבור לעבוד על מלגזות של יותר מעשרים טון.

לא ניתן להגזים בבטיחות המלגזה
המלגזה מתוכננת כך שבסיסה קרוב לקרקע, בתכנון אשר בא למנוע את התהפכות, אשר עלולה לפגוע בסובבים אותה או להוות סיכון עבור מלגזן הנוהג בה.

תפעול של מלגזה
במקרים רבים המלגזה, בתפעולו של מלגזן, עוזרת בפירוק סחורה ממשאיות או לחלופין בהעמסת סחורה על המשאיות. מלגזן יתפעל גם מלגזות אשר פעילות בנמלים, שם השימוש במלגזה הוא לפריקה ולהעמסה של סחורות על אניות.

תעמיס לי מלגזן – דרוש מלגזן בשכר הולם
למקצוע של מלגזן יש ביקוש רב בקרב מפעלים שונים, בקרב חברות מסחר וגם במחסני מזון, והביקוש מתבטא בשכר המשולם למלגזן.

דרוש/ה מלגזן/ית מוביל/ה
חברת תיגבור מציגה את הביקוש לעובדים בעלי רישיון מלגזה, מחברות מובילות במשק
הישראלי. בעוד שבעבר חברות היו מממנות לעובדים את ההוצאות הכרוכות בהוצאת רישיון
מלגזה לכל מלגזן, היום מעסיקים רבים נותנים עדיפות לעובדים אשר מלכתחילה יש ברשותם רישיון מלגזה קיים. במצב זה כדאי לכל מלגזן מוסמך שמחפש עבודה לפנות לתיגבור.

כיצד מתבצע תהליך איתור מלגזן בחברת תיגבור
תחילה מציבים מודעה שמעדכנת כי "דרוש/ה מלגזן/ית". המודעה מתפרסמת ברחבי האינטרנט, באתרי הדרושים. בנוסף, החיפוש עבור מלגזן מוכנס אל מאגר העובדים העצום של תיגבור, מאגר המכיל נתונים על העובדים המתאימים ביותר למשרה של מלגזן. מחפשי עבודה שרואים את המודעה של "דרוש/ה מלגזן/ית" באתרי האינטרנט או במקומות פירסום נוספים, פונים אל תיגבור לצורך בירור הפרטים לגבי המשרה המבוקשת של מלגזן.

למיין למשרת מלגזן
לאחר שהמועמדים למשרת מלגזן/עוברים תהליך מיון חיובי, הם מתייצבים לעבודה בתור מלגזנים בחברות המובילות במשק הישראלי. יש חברות שמעסיקות מלגזן אחד בלבד ויש כאלה שמחזיקות כמה עובדים בתפקיד מלגזן. המלגזנים יכולים לעבוד במשמרת יום רגילה, ובמפעלים שעובדים מסביב לשעון ויש בהם שלוש משמרות ביום, מלגזן יכול לבחור באיזו משמרת הוא מעוניין לעבוד.

אחריות ובטיחות של מלגזן
תפקיד של מלגזן דורש אחריות רבה, מאחר שלנהיגה לא זהירה ולא אחראית עלולות להיות תוצאות הרות גורל. לכן חשוב שכל מלגזן ינהג במלגזה בהתאם להכשרתו בקורס מלגזנים. אם מלגזן יעמיס על המלגזה מטען החורג מהעומס המקסימלי המותר, המלגזה עשויה להתהפך והמלגזן עלול להיפגע ואף להזדקק לטיפול בבית החולים.

זכויות של מלגזן
חברת תיגבור דואגת שהמלגזנים יקבלו את שכרם בזמן, כולל כל הזכויות הסוציאליות המגיעות להם לפי חוק. לכן מומלץ לכל מלגזן שרוצה לעבוד על מלגזה לחפש את המודעה "דרוש/ה מלגזן/ית" שתיגבור מפרסמת באתרי הדרושים באינטרנט.