מה לעשות במקרה של תאונת עבודה

Comments Off by
26 בדצמבר 2016

מה לעשות במקרה של תאונת עבודה
העבודה שלנו היא מקור הפרנסה שלנו, ועובדה ידועה היא שמקרים של אובדן כושר עבודה אינם עניין של מה בכך. אובדן כושר עבודה מתרחש במצב בו נפגע כושר העבודה באופן המונע או מגביל את המשך העיסוק בעבודה הנוכחת עד לרגע הפגיעה אשר הביאה אל אובדן כושר עבודה. מקרים של אובדן כושר עבודה יכולים להתרחש עקב מחלה או עקב תאונת עבודה. אנחנו נתמקד בעובדות לגבי אובדן כושר עבודה אשר נובע מתאונת עבודה ונדגיש את הדרכים בהן לא אבדו האפשרויות של עשייה מול אובדן כושר עבודה בנסיבות אלה.

העובדות לגבי תאונות עבודה
תאונת עבודה אשר מביאה למצב של אובדן כושר עבודה, היא תאונה שהתרחשה במקום העבודה, או לצורך העניין והחוק, גם בדרך אל העבודה. תאונת עבודה, כולל אלה שהביאו אל אובדן כושר עבודה, מוגדרות כתאונות אשר התרחשו במהלך שעות העבודה, ובשל תנאי העבודה במסגרתה. תאונת עבודה עלולה להביא למצבים של אובדן כושר עבודה זמני או אובדן כושר עבודה קבוע. תאונת עבודה עלולה לייצר אובדן כושר עבודה חלקי או אובדן כושר עבודה מלא. כך או כך, יש מה לעשות במקרה של תאונת עבודה ושל אובדן כושר עבודה, וכעת נסקור איך זה עובד.

תאונות עבודה ואובדן כושר עבודה – איך זה עובד

תחילה עליכם לעדכן את המעבידים בתאונה ובמצב. על המעבידים למלא דו"ח הודעה על תאונה.
בהמשך עליכם לאסוף את פרטי העדים לתאונה.
עליכם לרשום את פרטי התאונה, לוודא שפרטיה רשומים באופן מדויק גם ברישום הרפואי, ורצוי גם לצלם את זירת האירוע.
עליכם לקבל את הטיפול הרפואי הנדרש, גם זה המידי וגם הטיפול הרפואי העוקב והמשך הטיפול במידת הצורך.
איספו את כל המסמכים הנוגעים לעניין תאונת העבודה ואובדן כושר עבודה אפשרי. מסמכים רפואיים, בדיקות, אבחונים, קבלות על הוצאות וכדומה.
מהלך מומלץ וחשוב לא פחות, שיעשה את העבודה מול תאונת עבודה וגם אובדן כושר עבודה, הוא לפנות לעורך דין אשר מתמחה בתחום, להמשך הטיפול, כי העבודה עוד לא נגמרה.

תאונת עבודה ואובדן כושר עבודה – איך תקבלו את מה שמגיע לכם

ביטוח לאומי מבטח גם את העובדים השכירים וגם את העובדים העצמאיים בביטוח חובה אל מול אובדן כושר עבודה. גם ביטוחים פרטיים וביטוחי מנהלים מציעים ביטוחים של אובדן כושר עבודה ותאונות עבודה.בכל מצב של אובדן כושר עבודה מומלץ לפנות לעורך דין אשר מטפל בתחום, ועל אחת כמה וכמה כאשר אובדן כושר עבודה התרחש בעקבות תאונת עבודה. בין אם תאונת העבודה הובילה אל אובדן כושר עבודה זמני ובין אם לאובדן כושר עבודה קבוע, כדאי לפנות לעורך דין אשר מטפל בנושאי אובדן כושר עבודה, אשר יעשה את העבודה של הטיפול בעניינכם. עורך דין אשר מטפל בנושא אובדן כושר עבודה יוכל להועיל לכם מול ביטוח לאומי, מול חברות הביטוח, ומול תביעה של המעסיקים במידת הצורך והאשמה. עורך דין אשר מתמחה בתחום יעזור לכם בתביעה להכרה בהתרחשותה של תאונת עבודה ובתהליך קביעת דרגת הנכות והגדרת אובדן כושר עבודה, כמו גם בקביעת סכום הפיצוי החד פעמי, הזכאות לקצבאות קבועות ושאר המהלכים אשר אתם זכאים להם במקרה של תאונת עבודה ושל אובדן כושר עבודה ויראה לכם שאין לאבד תיקווה.